Przedstawienie teatralne dla dzieci

W Dzień Dziecka w Teatrze Małego Widza w Warszawie odbyła się premiera spektaklu dla dzieci „Co zdarzyło się w Manko?”. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z premiery w Warszawie oraz z przedstawienia na Wawelu.

Narodowy Bank Polski i Teatr Małego Widza zaproponowali najmłodszym ekonomiczną bajkę detektywistyczną pomagającą zrozumieć skąd się biorą pieniądze i jak nimi rozsądnie gospodarować.

A co się w Manko wydarzyło?

Pewnej nocy mieszkańców małego miasteczka o dziwacznej nazwie Manko obudził potworny hałas. Nie był on im znany. W niczym nie przypominał ani turkotu przejeżdżającej ciężarówki, huku startującego samolotu czy dudnienia deszczu o szyby. Ten hałas przywoływał raczej na myśl dźwięk skrzypiącego pod butami śniegu.

Ale nieeee! To był inny dźwięk. Przypominał bardziej huk powstający w czasie pękania czegoś na pół. Trrrrach!!!

Tak zaczyna się opowieść o zgubnych skutkach życia ponad stan i recepcie na dziurawy budżet, którą jest praca i oszczędzanie.

Spektakl „Co się wydarzyło w Manko” wyreżyserowała Agnieszka Czekierda, która jest również autorką scenariusza. Muzykę do przedstawienia skomponował Igor Spolski, a zagrali w nim: Dagmara Bąk oraz Arkadiusz Wrzesień. Scenografię i kostiumy przygotowała Katarzyna Adamczyk.