Kampania „Zanim podpiszesz”

Wszyscy korzystamy z usług oferowanych przez instytucje finansowe. Nie zawsze jednak pamiętamy, na co zwrócić uwagę, aby nasze finanse były bezpieczne. Po pierwsze – pamiętaj, że wysokie zyski wiążą się z większym ryzykiem. Jeśli ktoś oferuje bardzo duże zyski i oprocentowanie znacznie przewyższające oferty innych instytucji finansowych, potraktuj to jako sygnał ostrzegawczy. Po drugie – nie korzystaj z usług finansowych, których nie rozumiesz. Jeśli oferujący usługę nie chce lub nie umie wyjaśnić , w jaki sposób pomnaża Twoje pieniądze, lepiej zrezygnować z takiej oferty. Po trzecie – sprawdź, czy instytucja oferująca usługi finansowe jest objęta nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (www.knf.gov.pl). Po czwarte – przeczytaj uważnie wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem. Jeśli masz pytania, skonsultuj się z kimś, kto ma większą wiedzę o finansach. Pamiętaj: diabeł tkwi w szczegółach!

4 zasady bezpiecznych pożyczek

Pani Krysia była o cztery kroki od finansowej katastrofy. By wziąć szybką pożyczkę poszła na rozmowę w cztery oczy w pewnej firmie. Obiecano jej cztery tysiące, od ręki, bez zbędnych formalności. Wtedy pani Krysia przymniała sobie cztery zasady bezpiecznych pożyczek: sprawdź wiarygodność firmy, policz całkowity koszt pożyczki, dokładnie przeczytaj umowę i nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz.

Pobież ulotkę: 4 zasady bezpiecznych pożyczek

4 zasady bezpiecznych inwestycji

Pan Wojtek był o cztery kroki od utraty swoich oszczędności. Zamknął cztery kąty na cztery spusty i pojechał do pewnej firmy. Obiecano mu wysokie zyski juz po czterech miesiącach! Wtedy pan Wojtek przypomniał sobie cztery zasady bezpiecznych inwestycji: sprawdź, czy firma objęta jest nadzorem państwowym, pamiętaj, że wysoki zysk to duże ryzyko, dokładnie przeczytaj umowę i nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz.

Pobież ulotkę: 4 zasady bezpiecznych inwestycji